Stránka 1 z 3

Modely věžových a jiných jeřábů

Napsal: pon bře 14, 2016 9:18 am
od Jan.Lukucz
Tak jsem se pustil do stavby věžového jeřábu LIEBHERR EC-H 280 v měřítku 1:25. Nechci narušovat jiná diskuzní témata o jeřábech tak jsem založil vlastní, protože vím že je mezi vámi hodně dobrých modelářů co se jeřabů týká. A tak budu rád když své názory, nàpady a modely vložíte sem. :-)

Napsal: pon bře 14, 2016 9:28 am
od Jan.Lukucz
Ahoj. Tak po založení témata sem vkládám pár fotek a budu rád za vaše názory. Snad fotky vložím dobře. :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Napsal: pon bře 14, 2016 10:51 pm
od Rummcajs
To je teda pecka...jak to bude ve skutečnosti velký?Jinak přeju hodně štěstí při stavbě...až to bude hotový, bude to ojedinělá stvba

Napsal: úte bře 15, 2016 8:29 am
od Jan.Lukucz
Díky moc. To rád slyším že se to líbí. Po přepočtu na měřítko mi to vychází že výložník bude mít necelé 3 metry a proti výložník necelý metr. Naštěstí délku výložníku i věže si budu moci regulovat počtem sestavených dílů. Jinak by se mi to domu nevešlo. :) A to vše má být plně funkční. Dávám pár nových fotek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Napsal: čtv bře 17, 2016 9:14 pm
od Jan.Lukucz
Zdravím vás. Tak přidávám pár nových fotek mého modelu. Jelikož čekám na materiál tak pracuji na detailech a začal jsem se stavbou protivýložníku a nainstaloval jsem dva ochranné koše okolo motorů otoče a vyrobil jsem sedačku do kabiny. :D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Napsal: ned bře 20, 2016 11:12 pm
od Jan.Lukucz
Tak jsem tu zase a prináším další foto modelu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Napsal: čtv bře 24, 2016 7:17 pm
od Jan.Lukucz
Zdravím všechny modeláře. Tak jsem pred dokoncením kříže s kotvením věže. A ponalu připravuju formu na výrobu betonových panelů zátěže. :) Přidávám pár fotek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Napsal: čtv bře 24, 2016 8:23 pm
od pecco sk 400
Jan.Lukucz: Honzo, roste ti to utěšeně. Jsem zvědav na výsledek. Se to dělá, co když na to máš čas a místo :D . Já jsem na stavbu mých modelů od vánoc téměř nešáhl, no jak bude čas tak se do toho opět musím pustit. Taktéž musím vymyslet, kam to pak dát.....

Zde zatím dávám část mých modelů od výrobců CONRAD a GESCHA. Dalších deset modelů mám zatím v krabicích či v druhém domově, neb prostě nemám místo kam to dát vše dohromady.....

Obrázek Obrázek

Napsal: čtv bře 24, 2016 9:30 pm
od Jan.Lukucz
No Hynku to máš pravdu deně natom necham tak 5 hodin práce v průměru. Jen mám v dílně nízkej strop tak kompletace bude pak asi v obýváku. Naštěstí se vše snažím dělat rozebíratelné jako ve skutečnosti tak se to nechá. :) Zbírku máš super. To je velikost 1:87 myslím ne? Já mít tolik modelů v téhle velikosti tak už stavím model mega stavbi. :wink:

Napsal: sob bře 26, 2016 9:22 pm
od Jan.Lukucz
Zdravím vás. Tak přicházím zase s pár novými fotkami. Základní kříž je hotov a nastřikaný první díl věže. Jinak už jsem začal dělat panely pro zátěž. Zítra bude hotový druhy panel. :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Napsal: ned bře 27, 2016 12:42 pm
od Hynek
Dovolil jsem si kapku zkrátit název tohoto vlákna, děkuji za pochopení :wink:

Napsal: pát dub 01, 2016 6:37 pm
od Jan.Lukucz
Tak jsem tu zase a prináším pár dalších fotek ze stavby mého modelu LIEBHERRU. Dnes jsem na zkoušku zavěsil protivýložník a vše sedí. Tak se mohu postit do nástřiku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Napsal: pon dub 04, 2016 7:00 pm
od Jan.Lukucz
Zdravím. Tak vkládám pár nových fotek pokračování stavby mého modelu?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Napsal: úte dub 05, 2016 7:53 am
od ZZ69
Mooc hezky se na to kouká. Jsi velmi zručný technik.
Trochu mi jen přijde vůle v otoči věže, ale to počítám ještě budeš ladit.
Až to bude celé, bude to monstrózní model.

Dál sleduji.

Napsal: úte dub 05, 2016 8:11 am
od Jan.Lukucz
No vúle v otoči není. Jen sem jeste nevyvrtal díry na čepy uchycení věže a tak se mi při zatížení protivýložníkem věž uvolnila. Prototo budí dojem naklonění dozadu. Čepy budu teprve dodělávat. A připomínám že jeto celé plastové. Jinak ale díky moc za komentár. :)