Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Szterbinsky

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Zdravím páni, ako dlho trvá absolvovanie 140 hod.kurzu?
stř bře 15, 2017 3:51 pm

Azrael

Příspěvek

Přesněji je to 130 hodin školení a 10 hodin jízd. Doba 2 měsíce.
čtv bře 16, 2017 8:26 pm

Dělník vody

Příspěvek

Dobrý den vespolek.

Měl jsem řidičské oprávnění skupiny CE a profesní způsobilost. Úspěšně jsem získal rozšíření na skupinu DE a potřebuji rozšířit profesák i na tohle oprávnění. Autoškola kam jsem se přihlásil na mně tak nějak zapoměla a vzpamatovala se teprve dnes po mé telefonické urgenci. Já jsem si bláhově žil v představě, že mně teď někdy oznámí termín zkoušky (čeká na mně zahraniční autobusová linka). Tak to vypadá, že kurz začne 11.07.2017 a od té doby se bude počítat doškolení 45 hodin, pak termín zkoušek, pak žádost o vystavení nového ŘP s vyznačením profesní způsobilosti no a doba než to stát vydá. Prostě dlouho a čas běží. :(

Dotaz tedy zní: Mohu se přihlásit na úřadě na zkoušku profesní způsobilosti řidiče sám bez autoškoly abych to urychlil ?
Nikde na webu Ministerstva dopravy jsem odpověď nedohledal. Dle etestů na jejich webu je to to samé pro všechny profesní skupiny a tak co vlastně chtějí učit navíc když jsem to již ve stejném rozsahu absolvoval a doškoluje se to každý rok.

Díky za reakce.
pát črc 07, 2017 8:43 am

JANEK 1

Příspěvek

Kurz trvá určitou dobu a nejde urychlit. Řídí si to autoškola, raď se tam. Jinak pokud jsou akční, hned tě objednají ke zkoušce.
pát črc 07, 2017 12:23 pm

Dělník vody

Příspěvek

No s autoškolou jsem to právě řešil včas, ale tím, že na mně "zapoměli" tak jsem již přišel o 14 dní a ještě přijdu o další 4 do nástupu na doškolení. Zaplacený to mají, ale mně jde taky o peníze (o ty přicházím když nejezdím).
pát črc 07, 2017 1:59 pm

Švéd

Příspěvek

Zdravím, mám dotaz na všechny "papíry" pro jízdy patrovým obytným autobusem pro 1+8 osob. Pročetl jsem všech 38 stran, ale odpověď jsem nenašel. Mám jen řidičák C z r. 2005 a jsem v důchodu, jezdil bych s kamarádama na různé akce jen za náklady na cestu, takže žádná výdělečná činnost.
Potřebuji vědět přesně zda musím mít profesák (asi ne), psychotest (asi ne), školení na patrový bus (po nehodě u Nažidel něco proběhlo tiskem), tachograf, hasičák, větší lékárničku ( s ohledem na bus) atd. Mohu tam nechat sedadla navíc?
Bylo by to i pro cesty do sousedních zemí (PL,NSR). Děkuji za odpovědi.
pon lis 13, 2017 5:54 am

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Švéd: Tak rozhodující bude hlavně, jakou kategorii má ten autobus zapsanou v současné době v TP. Pokud je to M2, M3 tak ti "C"-éčko stačit nebude...
úte lis 14, 2017 9:25 pm

Švéd

Příspěvek

To jsi mně moc nepotěšil, kluci co v buse vozili záv. auta + 8 lidí měli jen "C".
stř lis 15, 2017 7:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“