Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

153

Re: Povinnosti dopravce

Příspěvek

ATW
Doteď byly rozvozy na dodací listy a při svozu byla od každého zákazníka objednávka, na kterou jsem dal razítko "Převzato k dopravě", kde byla uvedena i adresa dopravce a sloužila ta objednávka zároveň jako dodák. Prošlo to několika kontrolama celníků, policie i krajských kontrolorů a nikdo proti tomu nic nenamítal. Zákon ovšem požadoval jen doložit vztah dopravce k nákladu.

Teď nechám rozvoz tak jako dříve, jen orazítkuji dodáky, neboť na těch dodákách je vše, co požaduje vyhláška k zákonu a svozy budu řešit jedním souhrným dokladem, který se bude odvolávat na ty objednávky, které očísluji a budou součástí toho souhrného dokladu. Tím by to mělo splňovat vše, co požaduje ta vyhláška, až na to uvedení hmotnosti, to prostě není v mých silách. Některé zákazníky k doložení hmotnosti prostě nedonutím a někteří to ani nemají na čem zvážit...... A tlačit na odesílatele, aby něco dělali jinak? To by asi neprošlo. Některé objednávky jsou psané i rukou a dá dost práce i vyluštit, co tam je vlastně napsané. Navíc už jsem se setkal i s tím, že mně bylo řečeno: " Já si to snad platím, tak se starejte"......

Tímto postupem pravděpodobně docílím toho, že časová náročnost zůstane téměř stejná a ty náklady se zvednou jen minimálně. Ve finále to asi dopadne jinak (lépe), než to vypadalo na začátku...
pát říj 02, 2020 2:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“