Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

DriverBrno

Re: Povinnosti dopravce

Příspěvek

jj, je to takový evergreen, alá Viktor Kožený, má nějaký know how a když sežene účastníky zájezdu dosáhne na investory ze zahraničí, prý dělá ještě na kauze neoprávněných provizí, které zaplatili obchodníci za přijaté platby z kreditních karet VISA atd. Ono logiku to má neboť na takové spory potřebuje miliony korun a jednotlici proti těmto molochům nemají šanci, přičemž šance na výhru je veliká. Možná to není ani z jeho hlavy spíš je nasazenej z Bruselu. Koženého taky pozvaly estebáci aby oblboval, nebyl v tom sám, jen to zaštítil. Bakala byl taky takový hoštapler co na začátku jen prezentoval grafy, ve skutečnosti smrděl korunou a kde je dnes, že?
pon led 21, 2019 7:32 pm

vašek

Příspěvek

je ve vatě, ve švajcu, málokdo ho má rád, s tím by se mi úplně dobře nežilo, tolik negativní energie

krovky natáhne stejně jak my ostatní
pon led 21, 2019 8:16 pm

Krocan

...

Příspěvek

Jen jsem letmo proběhl stránku, kterou sem posunul drajvr a myslím si, že pán prodává předražený kastróly důchodcům a tohle chce zkusit jako vedlejšák, kdyby se náhodou nějaký kokůtek chytil...
Padouch nebo hrdina, ze všech stříká mrdina!
pon led 21, 2019 11:53 pm

milan.p

Příspěvek

Toto zjištění potvrdila Evropská komise a kartelistům udělila rekordní pokutu přes 3,8 miliardy Eur. Protože s velkou pravděpodobností došlo k předražení cen vozů .
Docela by mě zajímalo jestli EK opravdu tu pokutu udělila, protože udělit pokutu za něco se s největší pravděpodobností stalo...nevím...nevím :think:
stř led 23, 2019 7:01 pm

DriverBrno

Příspěvek

i za ty kreditní karty udělila nebo udělí pokutu - včera to bylo na ČT, V Bruselu mají různé nápady např. kdosi chtěl, aby elektrokola měly povinné ručení, ale to se jim nějak bije s ekologií, tak asi nic :pray:
stř led 23, 2019 8:16 pm

lubossss

Příspěvek

Nepatří to úplně sem, ale nechci zakládat nové vlákno. Otázka zní, lze legálně zrušit auto (osobní dodávkový) v registru vozidel tak aby mi motor a převodovka zůstaly doma? Zbytek je tak prorezlý že skončí v hutích.
ned kvě 31, 2020 12:54 pm

martin440
rumová víla

Příspěvek

lubossss.... eko likvidace jedině ...domluvit se s nima ...jinak to asi legálně nejde :? správně to musí bejt kompletní ..s dokladem na registr ....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy..... :wink: :wink: :wink:
ned kvě 31, 2020 3:19 pm

vašek

Příspěvek

co nahlásit že to někdo čorknul?
ned kvě 31, 2020 3:50 pm

153

Příspěvek

Já myslím, že nejlepší by bylo to udělat, jak píše Martin. Na většině vrakovišť se nechají díly koupit, tak vybrat vrakoviště, kde Ti to zpětně prodají a budeš na to mít i papír. Nechá se to i zohlednit třeba ve výkupní ceně toho "vraku".
To co píše Vašek, je takové na hraně. Motor má číslo a kdyby jsi ho někde použil, tak je lehké to prokázat a máš na krku podvod. Já bych vybral vrakoviště, kde Ti ten motor "odprodají" zpět.
ned kvě 31, 2020 4:23 pm

fahrer

Příspěvek

A jakej flastr, když se to dá do depozitu a nechá tam být?
ned kvě 31, 2020 7:05 pm

Karel334

Příspěvek

Vyhledej nějakého cizince UK,RO,BG atd. Udělej EVK na STK třeba i na podvalu když to nejezdí,pak udělej na tu osobu vývoz mino cz.Nikdo už potom nekontroluje zda se to vyvezlo a zůstane ti to doma.(na ten vývoz nepotřebuješ ověřený podpis cizince)
ned kvě 31, 2020 10:12 pm

153

Příspěvek

Od 01.10.2020 začne platit nová vyhláška 370/2020 Sb., která nově stanovuje v §1 náležitosti dokladu o nákladu.
Dosud to stanoveno nebylo a musel být jen jasný vztah dopravce k nákladu.

§ 1 Náležitosti dokladu o nákladu
[K § 3 písm. b) zákona]

(1) V případě provozování silniční dopravy pro cizí potřebu doklad o nákladu obsahuje
a) jméno, popřípadě jména, a příjmení, obchodní firmu nebo název dopravce, jeho sídlo a identifikační číslo,
b) státní poznávací značku vozidla, které přepravuje náklad,
c) jméno, popřípadě jména, a příjmení, obchodní firmu nebo název osoby, která je objednatelem přepravy,
d) jméno, popřípadě jména, a příjmení, obchodní firmu nebo název osoby, které je náklad určen,
e) druh a hmotnost nákladu,
f) místo a datum nakládky a
g) místo a předpokládané datum vykládky.

Nejvíce mě zaráží v nové vyhlášce ten výraz "státní poznávací značka". Nebylo to náhodou nahrazeno "registrační značkou"?

Tak máme další věci ke kontrole......
Doposud jsem měl razítko s názvem dopravce a dodatkem převzato k dopravě a orazitkoval jsem dodáky. Teď si asi vyrobím formulář a budu poctivě doplňovat a do aut si pořídím decimálky na vážení......
pon zář 28, 2020 6:53 pm

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hmm, tak to musí stačit vnitro (třílistej) CMR, jen se doplní objednatel...
úte zář 29, 2020 8:56 pm

153

Příspěvek

ATW
Jasně, pokud vezeš něco někam, tak je to v pohodě. Pokud ale máš (jako třeba my) na 12ti tuně 6 až 8 míst na skládání a případně nakládání, některé i pro dva objednatele dopravy, tak budeš stále jen psát papíry a těch CMR budeš mít za den ke dvaceti kusům. Do teď jsem dal za den 20 razítek, což mně trvalo 20x 10 vteřin a za den to dělalo 3 minuty, teď budu psát 20 camráků po třech minutách a bude to dělat hodinu denně na jedno auto, pokud řidič bude dostatečně rychlý a bude schopen ten camrák za tři minuty vypsat......
A to nemluvím o dodávkách, které těch míst mají třeba i 2x tolik. A někdy nakládáš třeba 1/2 kg a někdy třeba 600 Kg na paletě. A k tomu každé auto denně 400 - 700 km. Jak se bude řešit hmotnost nákladu, když ani většina těch lidí, kteří to dávají do svozu ani neví, jestli to má (zejména u těch větších věcí) 300 nebo 500 kg, což jistě uznáš, je pro dodávku hmotnost docela zásadní. Rozvozy už jsou bez problémů, tam je hmotnost jasná. Do teď jsem hmotnost nikde nepsal a nikdo to neřešil. Za cca dvacet let nás na silnici vážili 2x a bylo to v pohodě. Všelijakých kontrol jsme měli pochopitelně více.
Dokud se hmotnost nepsala, tak druhý den už byl problém zjistit, kolik auto vezlo den předtím. Teď to bude jasné a zřejmé i několik let a případná kontrola to může jednoduše zkontrolovat třeba za rok, v rámci kontroly něčeho jiného.
3-listý camrák stojí cca 3 kč/ks bez DPH, za den to je 60 Kč, za měsíc 1260 Kč a za rok to je cca 15 000 Kč, o které se zvednou náklady na auto. Co to bude stát na mzdách, to ukáže až čas, ale u mně to půjde hrubým odhadem někde ke 400 000 Kč za rok a to mám těch aut málo, u někoho většího se to bude hýbat někde výše........
Ještě dodám, že chápu, že menšina se musí podřídit většině a tak už jsem podnikl opatření a veškeré kroky k tomu, aby naše podnikání bylo v tomto směru, co nejvíce v souladu s legislativou a co nejméně nás to zatěžovalo, hlavně časově a finančně.
stř zář 30, 2020 10:02 am

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

153: Sběráky a rozvozy - tak to je jiná... Potom třeba vlastní formulář, jak říkáš... Ale dle mého musí postačovat i jakási soupiska od odesílatele podobně, jak to mají PPL, DHL apod..., kde jsou uvedeny jak adresy, tak hmotnosti zásilek... Dosud jste snad jezdili jen s obyč. dodacími listy?
Ideální bude zatlačit na odesílatele, aby začal tisknout dodáky ve formě "speditionaufragů/transportaufragů/transportbelegů" apod., což jsou vlastně dodací listy, které obsahují i další info, podobně jako CMR...
čtv říj 01, 2020 8:52 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“