Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

reprodukční číslo v ČESKU R je 1,1 ve Francii tento týden -2 hlavy, dělám graf, ať se v těch číslech neztratím.
čtv říj 29, 2020 4:02 pm

sof

Příspěvek

Nemám chuť stále kritizovať SK vládu a jej opatrenia. Naopak, chcel by som aby tento testovací víkend dopadol dobre, aby sa ľudia stihli otestovať a aby na budúci týždeň nemali problém. Ale, zatiaľ to vyzerá, že problém bude. Nieje dosť zdravotníkov. Potrebujú ich vraj asi 20.000. Mali sa dobrovoľne prihlásiť. Do začiatku testovania je len jeden a pol dňa a zdravotníci chýbajú vo veľkých množstvách. Starostovia miest a obcí hlásia, že nedokážu otvoriť všetky naplánované odberné miesta. Včera sa minister obrany vyhrážal, že na zdravotníkov uvalí mobilizáciu a donúti ich, aby išli testovať. Dnes to zmenili, zdravotníkov prosia a sľubujú im peniaze. Za jeden deň testovania mal zdravotník zarobiť 100eur. Veľa sa ich prihlásilo, ale iba na jeden deň. A to je málo, je potrebné, aby prihlásený zdravotníci odrobili aj sobotu aj nedeľu. A tak im vláda začala sľubovať peniaze. 100 eur za každý deň a 500 eur bonus za odrobené dva dni. To je dokopy 700 eur za celý víkend. Pre zdravotnú sestru je to určite veľa peňazí. Možno ich to naláka.

Slovenský zubný lekári sú nespokojný, lebo ich s účasti na testovaní vyradili. Na to, aby strčili občanom do nosa vatovanú tyčinku, nabrali ňou pár šušňov a dali to do skúmavky vraj podla vlády nemajú dostatočnú kvalifikáciu. A tak zubári protestujú.
čtv říj 29, 2020 5:45 pm

sof

Příspěvek

Ministerstvo zdravotníctva vyhovelo sťažnostiam zubárov a povolilo im zúčastniť sa víkendového celoslovenskeho kovidového testovania. Zubári dostali čo chceli a cez tento víkend sa môžu občanom vŕtať aj v nose.

Ozvali sa aj veterinári, že aj oni by chceli. No zatiaľ majú smolu, na strkanie špajlí s vatou občanom do nosa vraj nemajú kvalifikáciu, lebo niesú zdravotníci. Ale, keď chcú tak tie osoplené špajle môžu testom analyzovať a vyhodnocovať. Niektorí ľudia vravia, že by k tomu veterinárov mali pustiť a ja dodávam, že veterinári by tomu celému mohli aj šéfovať. My Slováci sa večne chováme ako ovce a na ne sú veterinári najlepší odborníci.

Ja sa obávam, že ani posila zubárov a veterinárov stačiť nebude. Tipujem, že najneskôr v sobotu ráno vláda osloví aj Slovenský zväz ľudových liečiteľov a v sobotu večer povolajú do akcie aj televízne liečiteľky a veštkyne.

——————————————————————————————

Vidli do Matovičovho testovania nehodila len Slovenská lekárska komora. Ozvala sa aj Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska. Poslali vláde otvorený list. https://svls.sk/otvoreny-list-spolocnos ... -krajcimu/

Všeobecný lekári celoslovenské testovanie neodporúčajú a vravia, že testovanie je rizikové, antigenove testy niesú vhodné, testovanie je nedobrovoľné, vystavený certifikát má právne pochybenia a že polícia certifikát nemôže kontrolovať.
pát říj 30, 2020 2:20 am

mogwaycz

Příspěvek

:hvizd: sof: tak tohle je dobra komedie.
pát říj 30, 2020 10:30 am

sof

Příspěvek

Aj prezidentka Čaputová dnes hodila vidle do Matovičovho mega testu. Vraj sa zajtra nedokáže otvoriť dostatočný počet odberných miest, niesú zdravotníci. prihlásených je ich málo, len niečo viac než 60%. Vraj by vláda mala zrušiť zákaz vychádzania a zákaz chodiť do práce pre tých, ktorý sa cez víkend otestovať nestihnú.
——————————————-
Prezidentka Čaputová týmto spáchala vlastizradu, sabotáž a kritikou vlády podporuje Kotlebu, Fica a má fašistické názory. Takto Matovič argumentoval na kritiku ešte pred pár dňami.
———————————————
Práve v rádiu hovorila jedna zdravotná sestra. Vravela, že už teraz je sestier málo, už teraz majú problém zabezpečiť plnú službu v nemocniciach. Vraj sestry by aj išli testovať, ale nemajú kedy, nemajú na to čas. O bonuse 500eur sa vyjadrila tak, že zdravotníci doteraz nedostali sľúbené odmeny za prvú jarnú kovidovú vlnu. A má pravdu, sľúbených 500eur ako bonus za celý víkend je zatiaľ naozaj len Matovičov sľub (návrh), ktorý mu ešte musia odsúhlasiť koaličný partneri. Ešte povedala, že keby predchádzajúce vlády nevyháňali zdravotné sestry zo slovenských nemocníc do zahraničia, mali by ich teraz dosť.
———————————————-

Už dnes sa začalo testovanie v nemocniciach na Slovensku. Ale testy sú len pre zamestnancov nemocníc, ich rodín a asi aj niektorých pacientov. Takto stoja vo fronte na testy zamestnanci nemocníc. (ukážkové rozostupy)
Obrázek Obrázek

—————————————————-
Môj názor je, že si zdravotníci peniaze zaslúžia. Chcel by som, aby testovanie vyšlo, ale zároveň si myslím, že matematika nepustí. Ľudí je veľa, odberných miest malo. Vláda ľudí vystrašila, že nebudú môcť ísť do práce, že budú musieť zostať doma bez náhrady. Ani len PN im potom neuznajú. Väčšina Slovákov sa živý prácou a nemôže si dovoliť zostať doma. Test nutne potrebujú, takže ho budú chcieť a preto na testy prídu.
——————————————————-
Zväz Slovenských ľudových liečiteľov ponuku na vykonávanie testov odmietol, vraj oni sú prevažne bylinkári a antigénovým testom nerozumejú. Ale milo prekvapili televízne veštkyne, vraj oni do toho pôjdu a kovid nakazených odhaľovať môži. A vraj to už robia, stačí ak im žiadateľ o kovid test zavolá na audiotexové číslo a oni ho otestujú. Kto bude chcieť potvrdenie, za spoplatnenú SMS mu ho pošlú.
——————————————————

Rakúsko posiela 50vojenských zdravotníkov aby pomohli s testovaním v Bratislave.
——————————————————-
Veterinári svoj problém vyriešili. Vatové odberné tyčinky zajtra občanom do nosa pchať budú aj napriek tomu, že to nemajú povolené. Vraj je to jedno, pod tým ochranným oblekom, respirátorom a štítom bežný občan nedokáže veterinára rozpoznať a nevie, či sa mu v nose vŕta MUDr, alebo MVDr.
pát říj 30, 2020 1:31 pm

sof

Příspěvek

Ráno som bol na teste. Postavil som sa do radu o 6:30, vtedy už bolo predomnou asi 35-40 udi. Za mnou stále prichádzali ďalší. Otvárať mali o 7:00 a začali pár minút po 7:00. Mesto skoro všetky testovacie miesta otvorilo v školách. Tu to bolo v telocvični. Bola jedna spoločná rada, ale v telocvični boli až tri testovacie miesta a išlo to rýchlo. Vraj jedno testovacie miesto stíha spraviť približne 30 ľudí za hodinu. Potom som čakal asi 15-20min na výsledok a dostal tento certifikát.

Obrázek

Odchádzal som o 7:55 a vtedy už bola rada asi 150 ľudí. Ak spravia 3krát30 za hodinu, je čakanie cca hodina a pol. Ale neviem, či takým tempom dokážu robiť celý deň. Záujem o test je teraz ráno veľký. Úrady žiadajú ľudí, aby sa všetci nesnažili otestovať dnes ráno, ale ťažko povedať, či to večer bude lepšie. Majú ich za dva dni otestovať státisíce- milióny.

Mam rešpekt pred tými ľudmi čo sa na to dali a testovanie zabezpečujú. Tieto dva dni budú mať náročné. Dnes a zajtra každého z nich čaká 15 hodinova šichta.

V správach hlásia, že nie všetky testovacie miesta sa podarilo otvoriť. V meste kde som bol otvorili bez jedného všetky.
Naposledy upravil(a) sof dne sob říj 31, 2020 1:26 pm, celkem upraveno 1 x.
sob říj 31, 2020 9:08 am

DriverBrno

Příspěvek

no hlaně tyto testy v tomto rozsahu budou obsahovat takovou statistickou chybu, že jsou to vyhozený peníze a čas.....
sob říj 31, 2020 9:20 am

Matúš Sabo
Zaklinač

Příspěvek

No tak to mam za sebou a som Negativny aspon tak mam napisane na tom zdrape papiera. Vracal som sa z nočnej ked mi brat volal že stoji vo fronte a že je malo ludi, tak som hned z rana išiel na to testovanie.
Priebeh: dali si na čas z otvorením ( na sekundu presne o 7:00), testovalo sa vonku na futbalovom ihrisku a ešte tomu fajne fukal vietor ( takže žiaden uzavrety priestor), trošku neprijemne to bolo ako mi šparala doslova v polke hlavy s tou tyčinkou , troškou utechy je že na jednu nosovu dierku lepšie dycham :D , zdržal som sa tam max 25 min.
sob říj 31, 2020 1:23 pm

sof

Příspěvek

Teraz som čítal správy, asi najhorší nápad ako absolvovať testovanie je drive-in. Teda ostať v aute a nestáť v rade ako chodec, ale stáť v kolóne ako šofér. Tie kolóny sú vraj šialené, kilometrové a niekoľkohodinové. Ľuďom tam tečú nervy. Drive in testovacie miesta sú v Bratislave.

Včera do poslednej chvíle, doslova až do večera zháňali zdravotníkov. Teda hlavne tých, ktorý môžu vykonať ster z nosu. Na nich to všetko záleží, ich bolo najmenej. Vyzerá to tak, že Matovičových sľúbených 500 eur navyše nakoniec zdravotníkov presvedčil. Vraj sa najviac prihlásilo zdravotných sestier. Navyše majú zdravotníci, ale len vytierači nosa, ďalší bonus, odmenu za každého jedného odhaleného nakazeného, 20eur. Asi aj preto sa v nose vŕtajú poctivo.

Dúfam, že im vláda všetky sľúbené peniaze vyplatí čo najskôr.
sob říj 31, 2020 2:00 pm

Matúš Sabo
Zaklinač

Příspěvek

Neverim tomu že vyplatia tým čo vytieraju z nosa 500 eur. Kamarat pracuje ako zachranar na sanitke a porozpraval mi ako to bolo z prvou vlnou. Dostal sa do týmu, ktorí zabezpečoval prevoz pacientov s covidom. Bolo im slubene že im zvyšia plat o 150 eur čistom. Prvy mesiac to dostali 150 eur v hrubom, druhy mesiac nedostali nič len viacej prace a papierovačiek ( ked ma pamäť neklame)
sob říj 31, 2020 2:31 pm

balů77

Příspěvek

Musím se jen smát těm veterinářům. Můžu porovnávat loni moje manželka si vytrpěla svoje kvůli "blbé" operaci žlučníku. Mimo jiné jí ve Znojemské nemocnici popálili břicho atd... a to byli ti schopní lidští doktoři.
Teď řešíme problémy s naším pejskem. Ti údajně neschopní veterináři mu operovali hlavu, měl zánět co mu zasahoval až skoro do mozku a zvládli ho zachránit!!!
Takže vyšťourat se někomu v nose by snad mohli zvládnout!!!
sob říj 31, 2020 10:36 pm

Driver_1.9D

Příspěvek

Ja som nebol a ani nejdem dokial zamestnavatel to nebude vyzadovat a aj tak my kamionisti mame vynimku tak nemam chut postavat kdesi 1,2, 3 hodiny

Z domácej izolácie alebo povinnosti predložiť negatívny test na COVID-19 majú výnimku:

vodiči a posádky osobnej autobusovej dopravy, ktorí vykonávajú prepravu repatriovaných osôb na územie Slovenskej republiky,
vodiči nákladnej a autobusovej dopravy; tieto osoby, ktoré prekračujú hranicu Slovenskej republiky aj inými spôsobmi dopravy za účelom presunu do miesta, kde budú vykonávať svoju činnosť alebo pri návrate domov sa preukážu potvrdením od zamestnávateľa v štátnom jazyku Slovenskej republiky alebo osvedčením pre pracovníkov v medzinárodnej doprave, ktorého vzor je uvedený v prílohe č. 3 oznámenia Európskej komisie o uplatňovaní zelených jazdných pruhov (Green Lanes)

https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/st ... islusnikov
Mercedes Actros MP3 2014
ned lis 01, 2020 12:17 am

peter gasparovic

Příspěvek

Ja to testovanie úplne nechápem. Však to nič neukáže, dnes covid nemám, zajtra áno. Takže to nič nepotvrdi, ani neukáže. Zbytočne vyhodené peniaze a strašne nepresne vo finále.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned lis 01, 2020 2:14 pm

zdenekjihlava

Příspěvek

Tak litovat lékaře nebo veterináře že musí pracovat 15 hodin jeden víkend v životě když berou testy na Virus je poněkud divné když každý řidič pracuje 15 hodin v kuse třikrát za týden a každému to přijde naprosto normální.
Zijte dlouho a blaze.
ned lis 01, 2020 2:51 pm

martin440
rumová víla

Příspěvek

přesně.... :hands:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy..... :wink: :wink: :wink:
ned lis 01, 2020 3:43 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“