Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
ATW service
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Janek 1: Co máš furt s tím 2018? Čísla jsou výše, co se ti tam nezdá? Přikládám graf... Toto číslo ca. 15000 je číslo zemřelých navíc za loňský rok (neplést si) a není s podivem, že celkem koreluje s číslem mrtvých v souvislosti s covidem...

Takže se plotýnky nedělaj proč? Může za to Kubek, nejsou zdravotníci nebo mají strach operovat? Kubkovi rozumím, je to v podstatě odborář zdravotníků, kope za ně a dobře. To, že JIPky mlely už párkrát z posledního je fakt a mrtví lékaři i sestry také. Nezávidím jim a nechtěl bych to dělat ani náhodou...

martin440: Co se ti nelíbí na Cemperovi? Sexuální orientace, jeho levicovost nebo boj proti projevům nenávisti? :wink:

Obrázek
ned led 24, 2021 2:16 pm

Gallič

Příspěvek

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/otaz ... omaci_vank už to z nich leze

tady jsou opravdová čísla mrtvých v dlouhodobém horizontu, ono pokud se víc lidí narodí, přijde pak období, že jich i víc zemře , graf od ATW není úplný
https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-toma ... L9WQ4p-1aE
ned led 24, 2021 2:31 pm

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Gallič: Díky za korekci. Zdá se, že můj zdroj neuvedl, že tam chybí ještě poslední tři týdny roku 2020 a tím pádem bude loňský počet zemřelých spíše o ca. 21000 vyšší než v roce 2019.
ned led 24, 2021 2:50 pm

Gallič

Příspěvek

jistě, ale důvod není covid, jak už i přiznala naše vláda v druhém mém odkazu, že i účastník autonehody byl v evidenci mrtvých na covid, ale silné ročníky kolem roku 1945, které se dnes dostávají do průměrného věku dožití.........víc se narodilo, víc musí i zemřít.....trend nárůstu úmrtí začal už v roce 2008..........
ned led 24, 2021 3:08 pm

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Gallič: Nene, to už je mlžení, příteli...

I ty mícháš jabka a hrušky - problematiku covid/necovid úmrtí a počty úmrtí celkově. Neříkám, že loňských +21000 mrtvých navíc je kvůli Covidu. Ale když ne kvůli Covidu, tak proč teda?

Svádět to na umírající silné čtyřicáté ročníky z minulého století je zavádějící minimálně z těchto důvodů:
- meziroční nárůst o více jak 20000 zemřelých meziročně je celkem ojedinělý a na grafu z tvého odkazu je vidět jen v roce 2020 a pak koncem druhé světové války (jiné meziroční skoky jsou tak max. třetinové, o 6-7 tisíc zemřelých navíc),
- silné ročníky ze čtyřicátých let min. století již umírají, nezačali najednou hromadně umírat loni a vzhledem k následnému poklesu porodnosti (až do r. 1959), by dalších 20 let měla úmrtnost v ČR spíše klesat... :wink:
ned led 24, 2021 3:36 pm

Pavell

Příspěvek

Statistiky nesleduji, až do teď jsem bral covid tak, že ohrožuje staré a nemocné a že mě se to vlastně netýká.no A teď už jsem měsíc od onemocnění a i když do práce už chodím, tak furt nemůžu normálně fungovat. I po malé zátěži mě pálí plíce, buší srdce, hrozně blbě se mi dýchá. Manželka má to samé a ještě do toho ted chytla angínu. Takže evidentně imunita na nule. Já už to na lehkou váhu fakt neberu.
ned led 24, 2021 3:54 pm

Gallič

Příspěvek

ATW: a proč vše musí být jenom Covid ? Smrt je normální součástí života, jen v posledních x letech se všichni tváří tak, že medicína je všemocná a průměrný věk bude jen a jen stoupat. Není tomu tak, dokonce je reálné, že se dnešní generace dožijí méně než ty minulé. Dnes je vyjímka, když je někdo ve 40 letech zdravý, nebere žádné léky a je v kondici. Astma, cukrovka atd....
Ty máš číslo o 21 000 zemřelých více než v předchozím roce, vláda doteď uváděla asi 15 000 zemřelých na Covid a dnes upřesnila, že pouze třetina zemřela skutečně na Covid. Průměrný věk zemřelého na Covid je 80let a smrtelnost je 0,3%. Znamená to tedy, že Covid nezapříčinil hlavní nárůst zemřelých v minulém roce.
Naposledy upravil(a) Gallič dne ned led 24, 2021 4:52 pm, celkem upraveno 1 x.
ned led 24, 2021 4:17 pm

martin440
rumová víla

Příspěvek

ATW service... o tý bezpáteřní kurwě a špíně udavačský bezcharakterní se nehodlám bavit :savle:
prej boj proti nenávisti ... twl Ty jsi naivní, jak děcko v mateřský :roll:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy..... :wink: :wink: :wink:
ned led 24, 2021 4:31 pm

JANEK 1

Příspěvek

Ty tabulky musíš mít z MZ, jinak jsou na nic. Kdejaký novinář si to upravuje. Co se týče úmrtnosti, tak někteří jsou v takovým stresu, že můžou umřít pouze na to. Když čtu tvé příspěvky, tak bych se ani nedivil, kdybychom tě zde zítra nezaregistrovali.
ned led 24, 2021 5:44 pm

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Gallič: Covid je nevinen. Tak to se mi ulevilo. Bude líp... :wink:

martin440: Promiň, netušil jsem, že ti něco provedl... :cry:

Janek 1: Tak dej odkaz ohledně toho r. 2018, ať se dovzdělám. Kterou tabulku od MZ máš na mysli? Zatím jenom bla bla...
ned led 24, 2021 7:13 pm

DriverBrno

Příspěvek

dnes u Moravce to přiznal i Blatný, že ty data nejsou "očištěná", musel by se brát úmrtní list jeden po druhém a odfiltrovat ty co by zemřeli např do měsíce na svou "vlastní" chorobu, zemřelí na autonehodu s Covidem jsou takový extrém, nicméně i ti figurují ve statistice na vrub Covidu. Každopádně ti staří a chronicky nemocní, kteří umírají na přístrojích tak to je úplně zbytečná smrt s Covidem...špatná strategie..izolují se zdraví a ohrožení se vesele navštěvují a lítají s hadrem na hubě. Vakcína už je je to jen otázka času než by se všichni proočkovali, tak ať jim dají ffp2 když jsou nakoupit a zbytek dne ať čučí doma, tak jako moje matka, která je sice z Covidu "posraná" ale žije.
Naposledy upravil(a) DriverBrno dne ned led 24, 2021 8:18 pm, celkem upraveno 1 x.
ned led 24, 2021 8:15 pm

martin440
rumová víla

Příspěvek

ATW service.. v pohodě, nic se neděje ..... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy..... :wink: :wink: :wink:
ned led 24, 2021 8:17 pm

DriverBrno

Příspěvek

jo, jinak letos už nějak 23 tis. zemřelo jenom na raka a na endoskopii poklesl rapidně počet preventivek, došel mi dopis že se mám dostavit..no jasně že to odložím nepudu teď do jámy lvové.
ned led 24, 2021 8:23 pm

ATW service
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

DriverBrno, neblázni! :lol: Ono nám tady v průměru za pár posledních let umírá nějakých 300 lidí denně na cokoliv a najednou od 1.1.2021 1000 ks/den jenom na rakovinu? Kdes to vzal, prosím tě? Fakt tady zítra těžko budu, mne klepne pepka...
ned led 24, 2021 10:38 pm

JANEK 1

Příspěvek

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/herc ... 2101260822

No jo, tak proto stálo testování dle Blatného 25 miliard. On se chce zase někdo svézt. Moravcovi v neděli málem spadli brýle, když vytřeštil oči na Blatného , jak mrskl to číslo.
úte led 26, 2021 9:24 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“