Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Vakcina je davno.otazka pro koho je.magoj-je to forum,pisu co si myslim.nic vic.netvrdim ze mam pravdu.
čtv bře 12, 2020 9:10 pm

NakejMagoj

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne čtv bře 12, 2020 10:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
čtv bře 12, 2020 9:19 pm

DriverBrno

Příspěvek

je to staronový způsob hybridní války za pomoci biologické zbraně. Nosičem takové "bomby" je člověk - nejlépe Číňan bo jich je moc, běloh nerozezná jednoho od druhého. Hodíš mezi ně virus, a oni ho postupně exportují do celého světa. Stojí za tím Mosad.
čtv bře 12, 2020 9:42 pm

sof

Příspěvek

Pokud by jsi poslouchal zprávy a né ty bláboly na interfernetu tak by jsi věděl že dopravci mají výjimku a to i ty kteří jedou do práce do zahraničí. Jen si musíš zvolit ten správný hraniční přechod
To nieje take jednoduché. Pre českého šoféra čo sa vracia s kamiónom do cz a potom ide s cz von to asi jednoduché bude. Ale existuje dosť šoférov, čo idu do roboty k svojim kamiónom do zahraničia na osobných autách. Tam to take jednoduché nebude. Na Slovensku sa spravili o dosť prísnejšie pravidla ako v cz. Podľa posledných správ musí každý, kto sa vráti zo zahraničia na Slovensko, ísť do 14dennej karantény. Nikde sa nehovorí o tom, že by slovenský sofery mali výnimku tak ako je to v cz. Môj zamestnávateľ teraz rieši čo bude zo šoférmi, čo sa teraz na konci týždňa vrátia s turnusu domov a ako sa nový sofery dostanú zo Slovenska do zahraničia k svojim kamiónom. To je len jeden problém na slovenských hraniciach. Ale aj ďalšie krajiny zaviedli, alebo v krátkej dobe spravia to iste čo na Slovensku a zablokujú pre cudzincov svoje hranice. Naozaj hrozí, že sa sofery k svojim kamiónom odparkovanym v zahraničí nedostanú.

Edit: teraz o polnoci má zobudila táto SMS správa: UPOZORNENIE!Coronavirus – od 13.3.2020 07,00hod vsetky osoby prichadzajuce zo zahranicia do SR su povinne zostat v karantene 14 dni. Viac info: www.uvzsr.sk

Podľa mna to budú musieť nejak zmeniť, nieje možné aby všetci šoféri MKD po návrate na SK museli ísť do karantény. To by za chvíľu nebolo šoférov a nemal by kto voziť tovar.

Toto by sa malo riešiť na úrovni EU a nie každý štát zvlášť.
čtv bře 12, 2020 11:30 pm

Prouza88

Příspěvek

Se sof sdílím stejné obavy, já sem čech pracující v zahraničí pro českou firmu, nic složité, ale máme tu dlouhodobě žijící bulhary s našim, jejich i dvojím občanstvím.. Bráchové jsou češi pracující pro raky a pak třeba soused Němec, co českej pas nechce ani vidět, ale má tu celou rodinu a pracuje v rakousku, kluk má dvojí ale mama jen český :shock: Ták a koho kam pustí a koho už ne, aby se snad scházeli na ambasádě ne? Je to celý na kokot, akorát tím dojedbou všecko :think:
Jak dlouho taky budu na těch hranicích stát? No, brácha mi odpo dá vědět jak vypadaj Haťe nebo Hnánice, ale dneska to ještě zavřený nebude a v neděli jak pojedu BUSem s německejma číslama přes Dvořiště taky nevím.. Abych si vzal pracovní smouvu :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát bře 13, 2020 4:04 am

DriverBrno

Příspěvek

sof § spol: vy jste hoši asi vůbec nepochopili o co se tu hraje. Nějací východní pendleři nejsou pro krizový managment vůbec důležií. Co vozíte tak důležitého, aby se riskovalo? Dokud budou v regálech těstoviny, tak se tím nikdo zabývat nebude. Zákaz pro všechny a šlus.
pát bře 13, 2020 4:45 am

Prouza88

Příspěvek

Tak to můžem zavřít celej průmysl ne? Noták, zrovna ty bys mohl vědět, že jak zastavěj kola ekonomiky, tak sme okamžitě na úrovni Barmy..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát bře 13, 2020 4:48 am

wckr

Příspěvek

Myslim ze ty těstoviny už došli :D v Itálii se normálně pracuje, někdo s rouskama, respiratorama a někdo bez. Na dálnici potkas osobak jednou za 5 minut. Jel jsem teda přes villach. A fabriky jednou normálně. Sou zavřené kina a podobně picoviny jak u nás. Zdraví se fabriky a kola a sme jak Burkina Faso
pát bře 13, 2020 4:53 am

DriverBrno

Příspěvek

tady výjmečně souhlasím s papalášem Hamáčkem:
"Opatření jsou podle Hamáčka drastická, ale smysluplná. „Jsou to mimořádná a tvrdá opatření. Je ale potřeba si uvědomit, že čelíme výjimečnému stavu. Máme, ale stále možnost zabránit opravdové katastrofě, jaká nastala v Itálii,” pokračoval.
Jedním z drastických opatření je uzavření některých hraničních přechodů a kontroly na těch otevřených. S tím by mělo policistům pomoct i 2090 vojáků."

jinak osobáky do zahraničí pouští, ale to SK dovnitř bude asi problém..karanténa
Prouza88: jasně že mě to sere, už z těch všech zpráv mi teče z rypáku a kašlu jak starej Magdon. Ale jestli se má něco zpomalit/zastavit tak klidně Leningrad. V Číně to zastavují ale bez razance by se jim to nepodařilo. Chápe to i moje dcera co měla jet ze školou do Holandska.. prostě do řiti :doh:

..a tady ti to vysvětlí i zrzavá kráska :roll:
https://www.super.cz/689937-vagnerova-p ... -internetu
pát bře 13, 2020 5:11 am

153

Příspěvek

Pro ty, co se vracejí do ČR a v neděli budou chtít vyjet zase ven. Třeba soukromým osobním autem..... Týká se to v podstatě všech "západních zemí"-

https://www.mvcr.cz/clanek/vyjimky-z-om ... ovani.aspx

Jinak všechno je to na stránkách Ministerstva vnitra ČR, kde se nechá stáhnout i formulář pro člověka pracujícího mimo ČR, ale POZOR, je to jen do 50 km od hranic. Jak to má řešit člověk, který pracuje za hranicemi dále, jak 50 km, tak to netuším....... Ten formulář musí být potvrzený zahraničním zaměstnavatelem.
Nezbývá asi, než si ho stáhnout ještě dnes, vyplnit a nechat potvrdit v Rakousku nebo Německu, aby to bylo připravené na nedělní výjezd z ČR.

https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus- ... ce-mv.aspx

A zakázali jezdit přes hranice i všem autobusům a osobním vlakům. Myslím si, že to platí i pro zahraniční autobusy, ale to nevím určitě.
Naposledy upravil(a) 153 dne pát bře 13, 2020 9:03 am, celkem upraveno 1 x.
pát bře 13, 2020 8:54 am

Prouza88

Příspěvek

No jo to zas něco udělali :doh: Firmu mám v Praze a Salzburgu(všecko přes 50km od čáry) a kamec taky daleko a jedu osobákem žejo, eště se budou divit proč jako znojmák jedu dvořištěm :doh: No to bude zajímavý, ať si to teda dovezou sami to zboží k nám :wall: A uprchlíci do unie vesele můžou :wall:
pát bře 13, 2020 9:03 am

153

Příspěvek

Nechci Ti radit, ale nebylo by lepší si to vytelefonovat s firmou a vzít kamion do ČR. S ním zatím vyjedeš bez problémů. Myslím, že s tím stejně něco budou muset udělat, ale může to chvíli trvat a navíc začíná víkend.....
pát bře 13, 2020 9:08 am

Prouza88

Příspěvek

Uvidím co na to firma(pražáci), ať si poradí, já mám 37dní dovolený, tak můžu čerpat :wink: Náklaďák mám v Salzburgu a bohužel točím pauzu 45h, takže s ním nehnu :think: Ale znám pár polňaček do Rakouska, tak na mě sou krátcí :mrgreen:
pát bře 13, 2020 9:17 am

153

Příspěvek

Chápu, jen Tě upozorním, že v tím, že je vyhlášen nouzový stav, tak překročení hranice jinde, než na určeném přechodu je trestný čin. Tak dej bacha, aby Tě nechytili.
Řeším podobný problém. Baba bydlí v Německu, já v ČR, mezi sebou to máme tak 500 m od domu k domu. Ji nepustí do ČR, mě nepustí do D. Pravda, mohu jet dodávkou, ale pak se mě cesta 500 m prodlouží na cca 200 km......
pát bře 13, 2020 9:30 am

martin440
rumová víla

Příspěvek

V D je celej poplach v Aldi maj rukavice , to je vše , na firmách zalepili izolepou "kecací mřížky" a někde namontovali plexi, abys na ně nechrchlal... :lol: :lol: :lol: :lol: a v česku zas u jedný ...nejmenuju píšeš nacionále i s tel aby ti mohli zavolat, že tě picnou.... starka dělá v pennys tak dostali dezinfekci rukavice i respirátory ...jestli to nosí nevim....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy..... :wink: :wink: :wink:
pát bře 13, 2020 11:38 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“