Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 5093
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Tak nemecky,jak jinak.zrovna belgie neni vzor pro ostatni,zeme rozdelena na vlamy a ty druhe,co se mezi sebou nedomluvi ani...nebo spise nechcou...
ned kvě 17, 2020 4:43 pm

sof
Příspěvky: 2873
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Ja sa nechcem s vami hádať a ani popierať to, čo tvrdí Driver. "Vrcholný politik by se měl domluvit hovorovou angličtinou." Naopak, ešte si myslím, že hovorová angličtina je pre vrcholného politika málo. Na komunikáciu s ostatnými ministrami EU krajín treba perfektnú angličtinu.

Ale to naháňanie Shillerovej je trapné. A nejde o jej angličtinu alebo o to, či vie, alebo nevie. Ide o politiku a niekto si ju vybral ako cieľ s úmyslom pošpiniť ju.

Asi len máloktorý politik má perfektnú angličtinu alebo iný jazyk. Smutné je, že len máloktorý politik má také gule ako Kotleba a jasne povie, že hovoriť cudzou rečou nebude. Alebo ešte lepšie by bolo, keby mali politici odvahu a rovno povedali, že nevedia cudzí jazyk a majú tlmočníkov. Lenže to povedať nemôžu, lebo mladé novinárske hyeny, ktoré sa narodili už po socializme, vyštudovali na školách, kde sa neučili ruštinu ale len angličtinu (nemčinu) by sa toho hneď chytili a nepísali by o ničom inom. Dnešný mladí ľudia mali a majú iné možnosti než ľudia čo študovali za socializmu. Počas štúdia a po škole mohli praxovať v západnej Európe a mohli a hlavne mali čas sa perfektne naučiť cudzí jazyk. Takú možnosť Schillerová nikdy nemala.

Alena Schillerová je ročník 1964. Na škole sa učila rusky a v tej dobe to vyzeralo tak, že iný cudzi jazyk nieje potrebný. Po škole robila len v CZ. Nikdy nerobila v zahraničí, nikdy cudzí jazyk nepotrebovala a asi ani nemala čas, sa ho perfektne naučiť. A teraz Schillerovú naháňa nejaká mladá novinárska kurva, ktorá vyrástla a vyštudovala v celkom iných podmienkach a mala iné príležitosti a možnosti naučiť sa cudzí jazyk, a dokonca má tú drzosť ministerku Schillerovú z ovládania cudzieho jazyka skúšať.

Takto, cez jazyk budú politikov novinári odstrelovať aj u vás v CZ a aj u nás na SK. Schillerová je len prvá, ďaľší pridu na rad neskôr. Aj na SK to začne.

Ale aj tak má Driver pravdu, vrcholový politik by mal vedieť angličtinu na perfektnej úrovni.
ned kvě 17, 2020 5:35 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10506
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

sof: a o to tady jde, ne? Mě tohle příjde stejný, jako když naši zaměstnanci nechtějí fotit závady do centrálního systému, protože neměli ve škole počítače jako my mladí.

Jistě, já měl v deváté třídě předmět informatika a učili nás na mašinách Intel 486 a textovém editoru Klasik.
BES - běs
ned kvě 17, 2020 5:44 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 637
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

sof: Boj v politice je dovolen všemi prostředky. Nevím tedy, proč by měli zrovna novináři umetat politikům cestičku v jejich kariéře. Kdo jiný by se měl přehrabovat v té špíně, hledat pravdu a souvislosti? Na koho dalšího se dá spoléhat? Jen houšť! :wink:

A "Kotleba nebude mluvit anglicky protože je Slovák". Smrdí tohle prohlášení víc politickým marketingem nebo pocitem méněcennosti? :think:
ned kvě 17, 2020 6:51 pm

DriverBrno
Příspěvky: 2058
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

v Brně celá ANO a CSSD na komunální úrovni funguje v podstatě jako Cosa nostra, kde funguje po vertikále jakýsi klientský korupční systém. Samozřejmě to prosrůstá až do vládní úrovně viz. kauza "Efka" (Faltýnci) zatím policií pracovně pojmenovaná STOKA.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nekl ... _campaign=
Je naivní si myslet, že ministryně "Mařena z Brna" za ANO by měla být vyjímkou -kauza jejího zeďe developera je zatím zametena pod koberec.
https://www.forum24.cz/firma-zete-minis ... ny-zlocin/

nejde jen o lhaní ohledně AJ, to je jen střípek z celé mozaiky, jde o to že u moci je mafianská klika, která krade miliardy a tyto bizarní postavičky ve vládě jen kryjí tuto žumpu.
ned kvě 17, 2020 7:14 pm

DriverBrno
Příspěvky: 2058
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

doporučuji přečíst CV ministra zdravotnictví A. Vojtěcha za ANO
https://cs.wikipedia.org/wiki/Adam_Vojt%C4%9Bch

jeho vzdělání ve zdravotnictví je toto:

"V roce 2018 získal titul MHA – Master of Healthcare Administration na pražském Advance Healthcare Management Institute s.r.o. "

prostě si to zaplatil a následně se stal ministrem zdravotnictví

původně chtěl být showman:
https://www.youtube.com/watch?v=J6ljRv1tCcs
ned kvě 17, 2020 7:33 pm

sof
Příspěvky: 2873
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Mne je to celkovo u riti, je my to jedno... Ale to, že naháňajú nejakú Schillerovú, že nevie anglicky je len divadlo pre vás.. Niekto si to zaplatil a áno, je to regulérny boj všetkými prostriedkami...

Ale hladať v tom niečo viac, nejakú pravdu a súvislosti je zbytočné. Novinári nehľadajú žiadnu pravdu, drvivá väčšina píše len tak a len to, za čo im platia.

Myslieť si, že nejaký piráti alebo Okamurovci s Kalouskovcami, alebo ...... (namiesto bodiek si dosadte akúkoľvek politickú stranu) na tom budú z angličtinou lepšie je smiešne. Niekto si to zaplatil a tak novinári idú po Schillerovej. Nabudúce si niekto zaplatí niečo iné a novinári pôjdu po tom.

A čo sa týka toho Kotlebu, je my jasné, že anglicky nevie. Povedal čo povedal, Schillerová utiekla... Čo je lepšie?

Hladal som nejaké videá, aby som videl ako SK politici vedia po anglicky. Matovič ma nejak nepresvedčil, aj keď sa tváril, že vie. Ex prezident Kiska- našiel som video, kde dlho hovoril (čítal z papiera) nejaký prejav na nejakej konferencii. Takže anglicky vie, ale ten jeho prízvuk bol strašný aj pre mňa. Našiel som video, kde bol Fico na nejakej konferencii. Hovoril slovensky, ale ten Hrdý Veľký maďarský nacionalista Orbán tam hovoril bez tlmočníka, plynulou angličtinou. Takže SK nacionalista Kotleba sa môže učiť od maď ara. :D
ned kvě 17, 2020 7:44 pm

DriverBrno
Příspěvky: 2058
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

sof: snažím se ti jen vysvětlit v souvislosti s Shillerovou, že to není jen o její "enghlish language" (ďábel se skrývá v detailu), je to o celkové nekompetentnosti pro tuto pozici a pravý důvod proč tam je, je jen oddanost fírerovi a krytí svinstev eštébáka a jeho bandy (ANO cosa nostry). Argument, že z jiných stran jsou lepší nebo horší banditi je poraženecký postoj. žiju tady a teď jinou zemi nemám, není důvod aby nám vládli svině.
ned kvě 17, 2020 8:02 pm

Prouza88
Příspěvky: 4774
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Pavle a ty si mu řek že mu nerozumíš že? :mrgreen: Typicky jak v policejní akademii :D Ten jich uměl a stejně se se mnou nedomluvil :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned kvě 17, 2020 8:11 pm

Gallič
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Sof: prostě pokud mám v životopisu, že umím anglicky, tak umím anglicky. Neumět není žádná ostuda. Ostuda je, co předvádí. V soukromém sektoru by ji to pravděpodobně stálo flek........a to že po nich novináří jd
ou, je jedině dobře, jinak by se politici nebáli vůbec ničeho a byla by to tu úplná Bangladéš.......
ned kvě 17, 2020 8:34 pm

sof
Příspěvky: 2873
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Ja neviem čo tá vaša ministerka robí, mne išlo len o ten jazyk. Prvý, na koho by si mali novinári skrz jazyk posvietiť by mali byť europoslanci. Tí by do europarlamentu bez znalosti jazyka nemali ísť.

Toto je dobrý názor:
https://neviditelnypes.lidovky.cz/spole ... ecnost_wag
ned kvě 17, 2020 8:59 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1135
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Jestli naše ministryně neumí anglicky je jen "třešnička na dortu". Obávám se, že si to nemusel nikdo "zaplatit". To je taková sputnikovská rétorika. Je to prostě prdel a lidí se baví nad tou kravkou babišovskou.
A Kotleba neprokázal koule, ale leda tak výbornou schopnost lhaní. U politiků platí: ukaž a uvěříme...
ned kvě 17, 2020 10:11 pm

wckr
Příspěvky: 641
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

nemáte někdo známého ve škoda auto na dělnické profesi. bych rad viděl výplatní lístek s tím bonusem.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/do ... 47ab5f122/
pon kvě 18, 2020 11:10 am

153
Příspěvky: 664
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Je to tak skoro tak, jak píšou, pouze je to potřeba trochu upřesnit. Dostali v dubnové výplatě 80 000 Kč brutto, Z toho dělají daně, sociální a zdravotní placené zaměstnancem cca 27 800, tak že netto to je cca 52 200 Kč.
Co tam píšou, že byly náhrady mezd 75 % tak je to také pravda, ale bylo to jen ze základu a bonusu , bez příplatků. celé to dělalo asi 90% mzdy.
Dělník na lince (vlastně operátor výroby) určitě nedostal za duben na účet 100 000 Kč. I z těch 75% se samozřejmě platily daně a sociální a zdravotní. Já tady vidím konkrétní případ a je tam necelých 78 000 Kč netto. Ale myslím si, že i to je docela pěkné...... Ještě dodám, že tento člověk dostal navíc před vánocema cca 20 000 Kč brutto jako zálohu na tyto odměny.
Nepracuji ve Škodovce, jen se přiživuji nějakým účetnictvím a tomuto člověku to vedu (dělá ještě něco málo soukromě).
Píšu to zhruba, přesná čísla pochopitelně nebudu uvádět.
Výplatní lístek sem dávat určitě nebudu, ani nesmím, ale třeba se najde někdo jiný.
pon kvě 18, 2020 11:49 am

Mickl
Příspěvky: 228
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Švagr a švagrová dělají v Kvasinách. On za pozici a roky má 124 tis odměnu a ona taky vůdči svým odpracovaným rokům a pozici 57 tis. Pokud chcete ty peníze mít tak běžte, ale málo kdo to vydrží. Je to očistec co jsem od nich slyšel :wall: :naughty:
pon kvě 18, 2020 9:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pan V a 9 hostů