Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
JakubS

Příspěvek

No minulý týden mi šéf slavnostně oznámil, že odeslali do té Jihlavy dopis nebo návrh smlouvy či co a že ted už to záleží celé jen na té české straně, resp. jakou dá cenu za tu vracečku do němec.
Ale vidím to bledě. Jedině že by v rámci dobrých vztahů mezi firmami dali nějakou nadstandartní cenu. Nevím jak to funguje. Nevidím moc do toho. Ale naši by to chtěli, to joo.
úte kvě 17, 2016 11:51 am

JakubS

Příspěvek

Dnešní story mě inspirovala, že zkusím napsat něco o svých kolezích. Nemám porovnání jak to chodí v Česku, ale asi v tom moc rozdílu nebude.
Takže dnes jsem jel vysypat sůl do Waldkirchen. Je to kousek nad Passau směrem k česku. Ptal jsem se kolegy, který tam byl o dva dny dřív, jak to tam vypadá. Myslel jsem jestli mají dost vysokou halu na sklápění, jestli sedí adresa atd. Kolega mi to popsal stylem " alles scheisse", že se tam nedá ani nacouvat jak je tam málo místa, že se to nedá ani pořádně vyklopit a cestu tam mi popsal jako jen tak tak sjízdnou pro LKW.
Nu dobrá tedy. S pocity že už se od tama asi nikdy nemůžu vrátit vcelku jsem vyrazil k cíli. Příjezd k místu krásnou bundeskou s minimálním provozem, všude kolem pole, luka, lesy, lány... no idýlka. (mám rád takové trasy) Adresa seděla přesně, vjezd z hlavní cesty přímo k strassemasterai (něco jako u nás technické služby)
Nebyl jsem si jistý jestli jsem správně, protože všude bylo docela dost místa, jen sem tam odložená radlice, hala vysoká jak kostel... Už ke mě běžel místní týpek že mi bude ukazovat, bo někdo od nás už jím tam cosi pobural. Couvání sice na backhand, ale povedlo se na první dobrou. Vyklopení tak do tří čtvrtin, zbytek vyjet ven a nadoraz do vjezdu. Tam už si to nažduchájí nakladačem. No akce na 5 minut a valil jsem zpátky. Lidi tam příjemní, bylo tam hezky, říkám- fajn den.

Ten kolega co mi tak "radil" prostě patří do sorty řidíčů, co vidí problém vždycky a všude. Pro ně neexistuje místo, kde by to bylo oukej. Když jsou posláni někam, kde ještě nebyli, tak pul hodiny čumí do mobilu na google mapy. Pak hodinu telefonuje s někým kdo už tam byl, pak zapne tři navigace a jede. Cestou stejně dvakrát zabloudí, třikrát projede okolo firmy a pak jim tam ještě dost často něco zboří.
Nechápu, neruzumím, žasnu, proč je náš šéf ještě nevyhodil. Zadarmo drazí. Ale večer na place- většinou největší hrdinové.

Další sorta řidičů jsou zase naopak gerojové, kteří jsou non stop "nad věcí". Všechno a všude je pro ně za každých okolností naprostá brnkačka. A pak když je člověk sleduje někde při vykládce, jak s rukama zamotanýma do volantu, s návěsem skoro do jedničky, oroseným čelem a polopřekouslým jazykem, snaží nacouvat někam pod bagr, tak se musí jenom pousmát. Po akci samozřejmě opět suverén a s cigárem v pysku ti sděluje, že to bylo v poho :lol: Prostě typek, co šéfovi říká, jak se to má dělat. A ikdyby otočil auto na boudu, tak on udělal vše správně, jen ta cesta mu uhla sviňa. Ostatní jsou pro něho samozřejmě pitomci, kteří mu nesahají ani po kotníky.

No a poslední kategorie. Řidiči kteří prostě umí. Udělají co se jim řekne, poradí si ikdyž to ideálka není a šéf o nich ani neví. Většinou mám vysledované že jsou to ti, kteří po fajrontu o práci vůbec nemluví. Pokecají o všem možném (baby, pivo, dovolena, děti, atd.)
Kdybych se takového kolegy zeptal, jak to tam vypadá (viz výše popsané) tak mi řekne bez přehánění či zamlčování přesně co a jak. No a takových kolegů mám přátelé z cca 60 řidičů tak 7-8 kousků. Zbytek buď vemena co si věčně stěžujou, nebo mistři světa, bez kterých by se posral svět.

A jak je to v Česku?
úte kvě 31, 2016 10:11 pm

PETR1

Příspěvek

První část stejná jak v Německu,vykládka rovnou celou fůru mezi vrata s tím že odjede s kusem vrat,mezitím co zákazník prohlíží škodu mu tam řidič šlohne položenou gola sadu a s úsměvem odjíždí pryč a volá dispo že to byl kšeft na h...o. :D Jakube + - všude stejné.Je to o lidech.
úte kvě 31, 2016 10:26 pm

JakubS

Příspěvek

...prý šlohne gola sadu :D :D :D Tak to jsme tu ještě neřešili teda :D
úte kvě 31, 2016 10:47 pm

JakubS

Příspěvek

Tak se už druhý měsíc trápím s bolavým zubem. Když byl tady v německu svátek, zašel jsem s tímke svojemu zubaři v Česku. Jinak bývám doma jen přes víkend. Ten mi polatal jiné dva zuby a že ten co mě bolí, že mu nic není (žádný kaz atd.). Říkám si že je fakt že jsem si ho asi dojebal na topinkách a že se to samo zklidní. S větou "kdyby to zlobilo, tak příjď" se se mnou rozloučil. Další týden byl jsem byl zase ve všední den doma (dokonce dva dny!) Zub byl lepší, ale nesměl jsem nic tvrdého skousnout. Fakt jsem si myslel, že se to zklidní samo. Až tak dva týdny zpátky, kdy už to začlo bolet non stop a pořádně. Bolestí jsem lezl po zdi, brufeny jsem baštil jak chleba, no strašné stavy. Volám tomu svojemu zubaři a ejhle. Hejsek měl dovolenou. Fajně.
Tak jsem v sobotu nakráčel z posledních sil na pohotovost do nemocnice v N.J.
Tam mi to vyvrtala a úleva neskutečná. Dala mi tam nějakou protizánětlivou vložku, že to tam musí 10dní být a pak že si s tím mám zajít ke svému zubakovi. Tak mu zase volám a řekl mi že to bude tak na tři až pět návštěv!!! (tolik dovolené ani nemám) Že se to musí léčit a možná čistit kanálky a možná korunka atd.
U moje šéfa strašný problém. Když jsme se doštěkali, tak jsem mu řekl, at mi sežene nějakého zubaře tady v německu, s parkovištěm pro kamiony před ordinací, že pak budem snad spokojeni oba. Tak říkal že něco obvolá.
Chci se tímto optat těch našinců jezdících v německu, jak to mají ošéfované se zubařema. A kdyby někdo chodil k německém zubaři, jak to tam probíhá (myslím za co se platí, za co ne) Jsem pojištěncem AOK Bayern.
Ostatní by taky mohli napsat, jak to řeší když je chytnou zuby. Třeba je někde nějaký víkendový zubař?
Jinak vždycky dvakrát do roka (letní dovča+vánočnísvátky) chodím na preventivku, ale někdy se to vysere a pro mě je to fakt docela problém.
úte čer 21, 2016 8:25 pm

M.Z.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jsou to hovada, když ti nechcou vyjít vstříct, zejména když jde o zuby.
Asi tvého šéfa už dlouho nic nebolelo.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
stř čer 22, 2016 4:00 pm

JakubS

Příspěvek

No on žije v tom, že stačí k zubaři jednou a máš to spravené. Ale pětkrát s jedním zubem... si myslí že si vymyšlím. Mě taky sere, že na jeden zub vyplácám pulku roční dovolené. Asi jiné řešení, než zubař v německu nebude.
stř čer 22, 2016 4:15 pm

Globe
řidič angličáku

Příspěvek

v ČR máš nárok na placené volno pro ošetření u lékaře... to v D neplatí, že si plácáš dovolenou?
čtv čer 23, 2016 12:27 pm

JakubS

Příspěvek

Na ošetření u zubaře máš tady dvě hodiny myslím. Celý den určitě ne.
čtv čer 23, 2016 12:44 pm

martin440
rumová víla

Příspěvek

Když jsou posláni někam, kde ještě nebyli, tak pul hodiny čumí do mobilu na google mapy. Pak hodinu telefonuje s někým kdo už tam byl, pak zapne tři navigace a jede. Cestou stejně dvakrát zabloudí, třikrát projede okolo firmy a pak jim tam ještě dost často něco zboří.
Nechápu, neruzumím, žasnu, proč je náš šéf ještě nevyhodil. Zadarmo drazí. Ale večer na place- většinou největší hrdinové.
:smich: :valetsesmihy: :thumbud:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy..... :wink: :wink: :wink:
čtv čer 23, 2016 1:45 pm

JiRaY

Příspěvek

Prosímtě,mám tu na Tebe dotaz,viděl jsem v nějakým vlákně tu na foru,že jsi přidával fotku lodního kontejneru totálně zasviněného od toho jak se vozí na vlaku,ten prach z brzd,rez atd... a psal jsi že na to máte nějakou specoš chemii :wink:

Šéf koupil návěs od ČSAD Ostrava a předek,i zadní vrata jsou celé zrzavé,ne korozí,ale neskutečně vyžrané od toho prachu z brzd a všeho a nejde to ničím sundat dolů,jsou tam úplně rezavé tečky,nevíš co to máte za přípravek kterým to jde dolů? My se s tím na firmě hmoždíme a zatím bez úspěchu :roll: Dík
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
sob čer 25, 2016 1:48 pm

JakubS

Příspěvek

Zeptam se našich albáckých odborníků v myčce a dám vědět :wink:
ned čer 26, 2016 8:03 pm

JakubS

Příspěvek

Vždycky si velice užívám ty vykládky-nakládky po východním německu. Není to často, ale pro mě je to fajn změna a taky taková trochu cesta do pravěku :) Vždy když to jde, volím radši cestu jejich bundeskou než dálnící a kochám se. No kochám... někdy spíš jen valím oči. Ten dávný sovětský vliv tady je a asi ještě dlouhou dobu bude vidět. Nové silnice střídající ty staré, po které by měl problém přejet snad i tank... Polorozpadlé brizolitové baráky v kontrastu nádhernými vilami... Nejnovější Audi či BMW, sem tam trabant... Ale největší šou jsou pro mě tady ti lidi.
Oproti zápaďákům jsou takoví divní. Nikdo se neusměje, každý se mračí, hledí si svého, hlavně nemuset nikoho pozdravit, nedejbože dát se s ním do řeči. Takový na mě dělají dojem. Studení čumáci.
Dneska jsem např. přijel vyložit kal z čističky do jedné kompostárny. Nakráčím se nahlásit do unimo buňky v dobré náladě zahlaholím obligátní mooorgen a... nic.
Seděli tam tři chlapi v monterkách+ jedna ježibaba s trvalou na hlavě jak v 80tých. Všichni se na mě jen podívali a ani jeden nežblebt.
No nic, říkám si. Asi nemají náladu na vychechtaného blbečka s Norinberka. Fajn.
Ježibabě podávám papíry od nakladu a hned se do mě pustila. Jak to že mám jen jeden wiegeschein (papír od váhy)! Říkám, co mi dali, to mi dali. Víc jich nemám no. Však v papírech je netto váha zapsaná a nějaký wigeschein je mi jedno. At si ho teda nechá. Hexe nahodila výraz, že jsem si fakt chvilku myslel že mi dá pěstí, začala řvát že to takhle nejde a že ty papíry musí být dva! Říkám oukej, tak to okopírujte a ja budu mít taky . At je klid. Na to asi čekala a s radostí mi oznámila že kopii mi udělá, ale musím jí zaplatit 20!!! centů :shock: Pořád jsem čekal, že se rozesměje, jako že si dělala prdel a ono furt nic :D No tak jsem fakt nakonec musel do auta pro 20centů a hexe byla spokojená. Dál už pak nic zajímavého.
Mě se ještě nikdy v životě nestalo, aby po mě někdo chtěl v nějaké firmě peníze za papíry :lol: Nejde o ty centy, ale o princip samozřejmě.
No... lidé jsou tady svérázní, ale možná že pod to zkurvenou slupkou nebudou až tak hrozní. Nevím. Nebo jsou a ještě horší.
Jaké máte s OSI zkušenosti Vy?

Obrázek

Tak se dělá na východě pekáč buchet na břiše

Obrázek

Školka na procházce.
stř črc 13, 2016 11:08 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja mam osobne DDR rad.obzvlast okreskama jak clovek plachti ma naco koukat.Imbiss nebo feld kuche je fakt levny,bezna cena do 4 ecek za jidlo,kde to jinde koupis v D??Maximalne v kantyne.Ja s vychodem nemam zadny problem.
Neřeším...
čtv črc 14, 2016 7:12 pm

JakubS

Příspěvek

V kantýně tam ve Wacker Nunchritz ti to řeknu přesně. Frikadele s opečeným bramborem polité UHO za 2,60 pro zaměstnance a za 3,20 pro besucher. Jsem si tam napráskal bachor, že jsem nemoh ani dýchat :lol:
čtv črc 14, 2016 8:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“