Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
4215

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

to sof: :thumbud: :thumbud: :thumbud: :thumbud:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob pro 04, 2021 10:01 pm

4215

Příspěvek

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .seznam.cz
Lidi budou rádi, že se ještě ohřejí v kamionu. :D :D :D :D
ned pro 19, 2021 9:40 am

jose rabano

Příspěvek

Papirny Duren.nemecko.6 lkw v lajne a ja.vsech 6 ma ma nemecke spz.tahac i naves.vicemene domaci,Dn,duren asi,KO,KOLIN,AA,achen.za volantem ani jeden nemec.2 rumuni,2 polaci,ti nerozumi ani to ze si maji obout shue,jeden rus,a ukrajinec,dle vlajky...jeste tu ma nekdo iluze o nemeckych dopravcich ze tam zbohatne nekdo?ja uz davno ne.
úte led 25, 2022 1:19 pm

153

Příspěvek

Samozřejmě, že jako řidič v Německu nezbohatneš, zrovna tak, jako v Čechách, ale slušně se z toho žít nechá. Ale v Německu je spousta jiné práce za stejné nebo i lepší peníze než se živit jako řidič. A navíc Němci jsou jiná mentalita lidí. Každý chce jít do práce, odkroutit si svých 8 hodin a jít domů. A to u dopravy nejde. Navíc vstupní náklady řidiče na práci jsou vysoké. Řidičák CE Tě přijde na v levné autoškole na cca 3 000 €, profesák dalších cca 3 000 €. Na autobus stojí řidičák 5 000 € a profesák také ty 3 000 €. Navíc je s tím spojená spousta dalších poplatků. Pro německého dopravce je jednodušší najmout nějakého Rumuna, Turka nebo Bulhara. Zaplatí mu profesák, zaváže si ho na tři roky a pak ho finančně dusí. Jako u nás.
Zadal jsem do google, jaká je průměrná mzda řidiče kamionu a vyběhlo mi:
1.800 € brutto pro Monat. Mit 4-9 Jahren Erfahrung steigt der Lohn für Berufskraftfahrer/innen bis zu etwa 2.500 €, während ein LKW Fahrer mit mehr als 10 Jahren Berufspraxis kann eine Vergütung von ca. 3.110 € erwarten. Das Durchschnittsgehalt für LKW Fahrer mit über 20 Jahren Berufserfahrung liegt bei 3.470 €.
Volně přeloženo:
Nástupní plat bez praxe 1 800 € brutto
4 - 9 let praxe 2 500 €
10 let praxe 3 110 €
přes 20 let praxe 3 470 €
Je to v pololetí 2021, teď už je to o chlup více.
Protože u nás je zvykem k tomu počítat i diety, tak ty činí 14 nebo 28 € + 8 € paušál. Pro Rumuna nebo Ukrajince velice slušné peníze.....
Ještě dodám, že průměrná mzda v Německu v roce 2021 byla 3 975 €, muži měli průměr 4 146 €.
úte led 25, 2022 5:01 pm

romus145

Příspěvek

Jen bych dodal, že v Rumunsku není nějak úplně levno. V Moldávii nebo Ukrajině jo, ale Rumunsko je cenově jako my. Je pravda, že nemovistosti jsou trošku levnější, ale to je díky tomu, že tam se staví jednodušeji než u nás. V Kauflandu či Lidlu je stejně draho. Ano v hospodě je menu kolem 120kč, ale i v Česku. Jenže v Rumunsku u takové hospody zastavíš s tirem u nás ne. Oni taky nechtějí být pryč, co tu s některýma mluvím tak ti řeknou, že dělali v Německu, Španělsku nebo Itálii, ale už nechtějí. V Rumunsku na autech hodně jezdí Moldavani, Moldávie je velmi chudá země takže jim se to vyplatí. Jinak u nás ve fabrice v Rumunsku dělají momentálně Nepálci, je to nějaký dotační fond jak pomoct lidem z chudoby aby si vydělali. Minulý týden se mě ptal za kolik ho odvezu do Česka, že chce do Německa, že zajistil, že v Německu by mohl mít 1500e, v Rumunsku má 300e a je to jeho 3 měsíční plat v Nepálu.
úte led 25, 2022 8:03 pm

jose rabano

Příspěvek

V rumunsku davno neni levne proto se smeju uvaham nasincu ze dotoho sedne rumun a bude mesic truckovat za 1000€.ha ha ha.v rumunsku kde drzkova polivka stoji 100kc na pumpe...nepalci nevim,ale mongol jezdi bezne,KIM JOHANSEN a podobne pracky penez.
úte led 25, 2022 10:52 pm

romus145

Příspěvek

Nepálci dělají u strojů ve fabrice v Rumunsku.
stř led 26, 2022 4:48 am

153

Příspěvek

Netuším, jak je v Rumunsku draho, dlouho jsem tam nebyl, takže nevím, co stojí v Rumunsku držkovka na pumpě.
Také nevím a nikde jsem to ani nečetl, že by nějaký Rumun "truckoval" třeba v Německu za 1 000 € měsíčně.

Pokud pracuje Rumun v Německu u normální firmy, tak jeho plat musel činit na konci roku 2021 minimálně 1 613 € za normální hodiny bez přesčasů, diet, paušálu, sobot a nedělí. Minimální mzda byla 9, 60 € na hodinu.
V Rumunsku v té samé době byla minimální mzda za stejných podmínek 2 300 Lei a kupodivu je to i průměrná mzda řidiče náklaďáku.
Přepočteno dnešním kurzem přes Kč v Německu 39 505 Kč oproti Rumunským 11 392 Kč. Odhadem tak 3,5x více....
Že Rumuni už moc nechtějí chodit dělat ven se nedivím, ale komu se chce, pro toho to asi bude zajímavé.
Znám ale dost řidičů v ČR, kteří jezdí bez přesčasů, diet, sobot a nedělí za těch 1 000 € měsíčně i ven. Tu větší polovinu výplaty jim dělají přesčasy, víkendy a hlavně diety.
A také se nějak nehrnou ven.
Všechny mzdy, které tady uvádím jsou samozřejmě v brutto.

Ještě bych možná mohl dodat, že každý bere tolik peněz, kolik si nasmlouval. To platí u nás, v Německu i Rumunsku a ještě v hodně dalších státech.
Pokud má zaměstnavatel o někoho velký zájem, nebývají peníze tím největším problémem. Vše je věcí dohody a řídí se to nabídkou a poptávkou.
stř led 26, 2022 9:46 am

DriverBrno

Příspěvek

nevím jak si žije řidič v Německu (možná tuším), a už vůbec nevím jak v Rumunsku, ale co vím určitě, že se nemá tak skvěle jako řidič v mě firmě (tzn. já 😃), stravuje se v restauraci každý den a spí na hotelu ve Varech, hned vedle Granhoteu Pupp (500 Kč/ noc). A teď mi řekněte, kdo z vás to má 🤣
stř led 26, 2022 4:55 pm

Pavel Šebek
intercool

Příspěvek

Já se teda taky stravuju v restauraci, ale na hotelu spím jen na dovolené, normálně doma. Ale není to teda ryzí šoféřina.
BES - běs
stř led 26, 2022 5:35 pm

DriverBrno

Příspěvek

to byla moje původní a bouzel naivní představa, že budu jezdit kolem komína a spát doma..2x denně naložit, složit...výsledek hovno fakturace . Lepší naložit 2-3 ksefty a jet s tím na opačný konec republiky nebo až na východ Slovenska, tam se nažrat ožrat, vyspat odpočinout si od hašteřivé manželky a zopakovat to zpátky.
stř led 26, 2022 5:50 pm

jose rabano

Příspěvek

Driver,konecne normalni nazor od tebe:-)
čtv led 27, 2022 8:08 am

4215

Příspěvek

Tak teď mě pan 153 přesvědčil o tom, že řidičů je dost a ty všechny inzeráty jsou jen o tom jak obměnit osazenstvo ve firmě. Dlouhodobý zaměstnanec(řidič) je mzdová přítěž pro firmu a potřebuji se ho zbavit. Kdyby jsem měl 10řidičů nad 10let praxe, tak to je na mzdách o 6100eur více, než u těch 10 s praxí do 9let.
A být dopravcem, tak asi taky stále budu rozšiřovat firmu. :D :D :D
čtv led 27, 2022 4:20 pm

wckr

Příspěvek

Tak to je přece jasné. U nás bylo za kazdy rok u firmy 700-, do základu. Max bylo tuším 10 let. Takže kdo byl na firmě dlouho tak měl vetsi základ než nováček. Loni to zrušili a vseci maj stejně. Samo ze minimum. Jako starej pardal už toho víš moc, moc si toho zažil a moc jim so toho kecas a nejsi tak ohebné jak mladej nadsenej. Nikdo nikoho přemlouvat nebude. Momentálně je problém s autama a ne s ridicema. Nová auta proste nejsou, objednána auta proste nespadají. Už si půjčujem i jetý. Když to loni položila skodovka, tak kam myslíte ze většina řidičů zavolala ze potřebuji práci??? tušíte spravne
čtv led 27, 2022 4:38 pm

peter gasparovic

Příspěvek

Driver-nehľadá šoféra? Ušetrím 500kc za noc, bo budem spať v Chebe, takže si 200nechas a 300 my dáš 😁😁😁😁😁😁 Ty sa tu motas a ani nenapíšeš?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv led 27, 2022 7:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“