Stránka 1 z 1

Australie

Napsal: čtv bře 19, 2015 2:34 pm
od erixsson
Chtel bych se zeptat, kdo tam zije nebo byl, nejake nove poznatky ci zkusenosti. Chystame se tam na dovolenou, a pri te prilezitosti by me zajimalo jestli tam sezenu praci jako ridic kamionu.[/b]

Napsal: sob bře 21, 2015 7:25 pm
od paprna
Rofl, pracovni povoleni atp ....

Napsal: sob črc 04, 2015 1:14 am
od ombre80
....

Napsal: sob črc 04, 2015 2:47 am
od Gallič
Ombre 80: hoď do placu nějákou australskou firmu se sídlem v ČR, bude jich mraky.
Problém je, že v Austrálii stejně tak jako na Zélandu nebo třeba v Kanadě je ten, že potřebuješ pracovní vízum a k tomu potřebuješ místní řidičský průkaz a firmu, který tě zaměstná, problém je, že v daný zemi nemáš pracovní historii, tudíž reference, které každý slušný zaměstnavatel požaduje a jak si tě má vyzkoušet, když nemáš pracovní vízum, za které on se nezaručí, protože tě nezná a tak dokola. V Kanadě a na Zélandu je to trochu lepší, tam má Česko Working Holiday víza, ta bývají po otevření kvóty kolem 1 200míst pro každou zemi do hodiny pryč.
Mně osobně se nejlepší cesta do Austrálie jeví studium(angličtiny) a přitom můžeš pracovat 20 hodin týdně a pokusit se nálezt zaměstnavatele atd. Těžko říct, zda li to úsilí má význam, protože ty hodiny co strávíš za volantem jsou extrémní a log book je z papíru a ten snese všechno, na long haul bych viděl 80-90 hodin týdně jako normál, i na Zélandu se firmy snaží abys najezdil plných 70týdně a kolik hodin jezdí soukromí dopravci sami na sebe, těžko odhadnout.
Další věc je, že důlní průmysl, není co býval, takže si troufnu říct, že problémy s nedostatkem lidí nejsou, na Zélandu poptávka po řidičích je stále obstojná, ale průměrná životnost evropských řidičů není příliš vysoká,říká se kolem 3 měsíců, já osobně znám dalšíchí 5 lidí včetně sebe a všichni už jsou jinde, sorry za OT.

Napsal: čtv črc 09, 2015 10:45 am
od ombre80
...

Napsal: ned srp 02, 2015 3:29 pm
od Gallič
Googlil jsem to a žádnou agenturu v Česku, co shání do Aussie jsem nenašel, takže mně to přijde jako zdroj parkoviště nebo JPP. Jsem na skok v Sydney, zbude li čas a chuť(já tu práci nehledám), zkusím něco zjistit, tohle jediný jsem našel na Googlu k zaměstnávání řidičů ze zahraničí, v podstatě by všechny nedostatky,pokud jsou(odbory tvrdí, že ne) měli pokrýt řidiči z Británie nebo Zélandu, viz odkazy. V podstatě to připomíná situaci v Česku, kde Česmad(v Austrálii ATA) tvrdí, že nejsou lidi a sdružení řidičů nebo jednotlivci a oboru znalí(v Austrálii odbory) říkají,lidi by byli, ale podmínky jsou tak špatné, že se nikdo nehrne.

http://www.abc.net.au/news/2014-01-06/t ... rs/5186884

http://www.fullyloaded.com.au/industry- ... rivers-ata

Ale pokud mrknete na inzeráty, potávka po řidičích je velká, ostatně to v Česku taky.

Odkaz na diskuzi, chvílema OT http://www.topix.com/forum/world/austra ... 040SHGF/p2

Napsal: úte srp 04, 2015 4:04 pm
od ombre80
...

Napsal: stř srp 05, 2015 6:10 am
od Gallič
Hledám jak hledám, tohle je fórum a někomu by to mohlo pomoc. Jasně, že jezdím metrem, je to rychlejší a hostel na Kings Cross mám kousek od zastávky, autem nebo kamikem jsem se najezdil dost. Jinak Emirates jsou fajn, ale při dlouhých letech je standart aerolinek hodně podobný.